Araç Sigortası

Zorunlu trafik sigortası, her araç sahibi tarafından yaptırılması zorunlu olan ve hasar anında karşı tarafa verilebilecek bedeni ve maddi zararları güvence altına alan bir sigortadır.

KASKO:  Kasko Sigortası, herhangi bir motorlu kara taşıtının sigortalı kişinin iradesi dışında araç hareket halindeyken ya da dururken hasara uğraması, çalınması, yanması ve kaza gibi durumlarda sigorta sahibine tazminat ödenmesini sağlar.

Kasko Sigortası, zorunlu Trafik Sigortası’nın aksine sigorta sahibinin kendi aracını güvence altına almasını sağlar ki bu durum Kasko ile Trafik Sigortaları arasındaki en önemli farktır.

Kasko Sigortası Neden Yaptırılmaldır?

• Hasarsızlık indirimi koruma ek teminatı elde edebilmek için.

• Mini onarım hizmeti

• Çok sayıda anlaşmalı servis istasyonu seçeneği

• 7/24 hizmet sağlayan asistans yardımı

• Sınırsız ihtiyarı mali mesuliyet teminatı (İhtiyari Mali Mesuliyet Sigortası, aracın işletenine düşen hukuki sorumluluğu ve Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortası – Trafik Sigortası- hadlerinin üzerinde kalan kısmı teminat altına alır.)

• Muafiyetsiz orijinal cam değişim ek teminatı

TRAFİK SİGORTASI: Trafik Sigortası, kaza sonucunda diğer araç veya üçüncü şahıslara verebileceğiniz zararlar için sizi teminat altına alan zorunlu bir sigortadır. Trafik Sigortası’nın kapsamında, sigortacı, sigortalının bir kimsenin ölümüne veya yaralanmasına veya bir şeyin zarara uğramasına sebebiyet vermiş ise Karayolları Trafik Kanunu’na göre işletene düşen hukuki sorumluluğu, zorunlu sigorta limitlerine kadar temin eder.

DİĞER ARAÇ SİGORTALARI

YEŞİL KART SİGORTASI: Yeşil Kart Sigortası, Türkiye Cumhuriyeti dışında geçerli trafik sigortasıdır. Bu ürünümüz ile aracınızın, yurt dışında kullanımı sırasında bir kimsenin ölümüne; yaralanmasına veya maddi zarara uğranmasına sebebiyet vermesi durumuna karşı teminat alabilirsiniz. Sigorta, Yeşil Kart’ın arkasında belirtilmiş olan üye ülkelerin trafik kanunlarına göre sizi hasar veya kaza durumunda güvene altına alır.

MEHMETÇİK KASKO SİGORTASI: TSK mensupları ve emeklileri, onların eş ve çocukları, şehit ve gazi yakınları ile TSK yararına faaliyet gösteren vakıflar ve bu vakıflara bağlı ortaklıkların personeline ait hususi otomobiller için geçerli olan bir kasko sigortası ürünüdür.

Kara Yolu Yolcu Taşımacılığı Zorunlu Koltuk Ferdi Kaza Sigortası: Bu sigorta uluslararası ve şehirlerarası yolcu taşıyan motorlu araçların zorunlu olarak yaptırması gereken sigortadır. Seyahat eden yolcuları, sürücüleri ve yardımcılarını, taşımacılık hizmetinin başlangıcından bitimine kadar geçen seyahat süresi içerisinde maruz kalabilecekleri her türlü kazaların neticelerine karşı teminat altına alır. 

Servis Araçları Ferdi Kaza sigortası: Bu sigorta servis araçlarıyla taşınan personeller, öğrenciler ve görevliler için kaza ve deprem sonucu ölüm, sürekli sakatlık, tedavi masraflarını karşılar.